SAKİNLEŞTİRİCİ AYET

SAKİNLEŞTİRİCİ AYET

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Efendimiz sallallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Köleleriniz, hayvanlarınız ve çocuklarınızdan kötü huylu olanların kulağına bu âyeti (Âl-i İmrân 83. âyetini) okuyun” (Kaynak: Süyûtî, Ed-dürrü’l-mensûr; 2/255)

Kur’ân-ı Kerîm’de her türlü şifa vardır.

Âli İmrân Suresi 83. Ayet

أَفَغَيْرَ دِينِ ٱللَّهِ يَبْغُونَ وَلَهُۥٓ أَسْلَمَ مَن فِى ٱلسَّمَٰوَٰتِ وَٱلْأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا وَإِلَيْهِ يُرْجَعُونَ

E fe gayre dînillâhi yebgûne ve lehû esleme men fîs semâvâti vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceûn.

Göklerdeki ve yerdeki herkes ister istemez O’na boyun eğmişken ve O’na döndürülüp götürülecekken onlar Allah’ın dininden başkasını mı arıyorlar?

—-

PANİKATAK VE STRES TEDAVİSİ

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ALLAH rızası için 2 rekât namaz kılınır. Daha sonra kıbleye karşı seccade üzerinde oturup gözler kapatılır ve her biri Besmeleyle başlanarak 1001 kere ihlas (Kul huvallahu ahad) Suresi okunur. Her bir İhlâs’ı okuduğunda kalbine üfler. Bunun bir seferde yapılması lazımdır. Herkesin en azından bir kere yapmasını tavsiye ediyorum. (Remzi Hoca)

Panikatak belirtileri: Kapalı yerde kalamamak, uzun müddet bir yerde oturamamak, kafasında devamlı bir şeyler kurmak, dengesizlik, ileri safhalarda şiddet eğilimi vs… (Remzi Hoca)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s