image

img_7889

Salavatı Fatih

Arapçası:

اَللّٰهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ وَبَارِكْ عَلٰى سَــيِّــدِنَا مُحَمَّدِ ۨالْفَاتِحِ لِمَا اُغْلِقَ وَالْخَاتِمِ لِمَا سَبَقَ نَاصِرِ الْحَقِّ بِالْحَـقِّ وَالْهَادِى اِلٰى صِرَاطِكَ الْمُسْتَقِيمِ وَعَلٰى اٰلِه۪ وَاَصْحَابِه۪ حَقَّ قَدْرِه۪ وَمِقْدَارِهِ الْعَظِيمِ

Salavatı Fatih Arapça Duası, Allahümme Salli ve Sellim ve Bârik Alâ Seyyidinâ Muhammedinil Fâtihi limâ Uğlika vel Hâtimi li mâ Sebeka Nâsırıl Hakkı bîl Hakkı Vel Hâdî ilâ Sıratıkel Müstekıymi ve Alâ Alihi ve Ashâbihi Hakka Kadrihi ve Mikdârihil Aziym.
Manası; Allah’ım! Kapalı olanı (Hz. İsa ile kapanan vahiy kapısını) açan, geçmişte tüm gelip geçen (bütün enbiyanın nübüvvetine) son veren, hak ve hakikatle hakka destek olan, (insanları) senin dosdoğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e, onun aline ve ashabına, Onun yüce kadr-u kıymetince salat eyle, selam eyle ve Onu mübarek kıl.

Muhammed el-Bekrî (Kuddise Sirruhû) ya ait olan bu salât öyle büyük bir salâttır ki Rasûlüllâh

(Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) in mana alemindeki beyanı veçhile

***ömründe 1 kere dahi bu salâtı okuyan kişi cehenneme girmez. (Cehenneme girmesi mukadder olana nasip edilmez.)

Mağrib sâdâtından bazısının nakline göre bu salât Allâh-u Te’âlâ tarafından bir sahife ile bu zata indirilmiştir.

***Bu salâtın 1 defa okunması 6 kere Kur’ân-ı Kerîm’in hatmine denktir.

***Bir rivayet 10 bin salavat okumaya denktir.

***bir rivayet 600 bin salât okumaya muâdildir

***Bu salata 40 gün devam edene Allâh-u Te’âlâ bütün günahlardan tevbe nasib eder.

***Her kim bu salavatı perşembe veya cuma ya da pazartesi gecesi 1000 defa okursa Rasûlüllâh (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) ile uyanık halde buluşur.Ancak bu, dört rekat namazın ardından okunmalı, bu namazın birinci rekatında üç kere Kadr Sûresi, ikinci rekatında üç kere Zelzele Sûresi, Üçüncü rekatında üç kere Kâfirûn Sûresi, dördüncü rekatında da üçer kere mu’avvizeteyn (Felak ve Nâs sûreleri) kıraat edilmelidir ve bu salâtın tilâveti esnasında ûd yakılmalıdır. İsteyen bunu deneyebilir.

***Ahmed Dalılân (Rahimehullâh) ın beyanına göre; bu salata günde 100 kere devam edene manevî perdeler açılır (kalp gözü açılır)

***Allâh-u Te’âlâ’dan başka kimsenin bilemeyeceği kadar nurlar saçılır.

Bu salâtın sahibi olan büyük kutub demiştir ki:

***”Ömründe 1 kere bu salâtı okuyan cehenneme girerse Allah’ın huzurunda beni yakalasın.” Bu sözün sahibi olan zat Abdülkadir-i Geylânî (Kuddise Sirruhû) dan sonra: “Benim bu ayağım doğuda ve batıda bulunan bütün velilerin boynu üzerindedir” diyebilmiş ikinci zattır. Bir kere kendisi Rasûlüllâh (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) in kabrini ziyaret ederken Rasûlüllâh (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) ona şifahen: “Allah seni ve zürriyetini mübarek kılsın.” diye hıtab etmiştir. Şa’rânî, Şihâb ve Münâvî gibi bir çok âlim bu zatı en mübalağalı ifadelerle methetmiş-lerdir. (es-Sâvî, el-Esrâru’r-Rabbâniyye, sh:45; Yûsuf-u Nebhânî, Efdalü ‘s-salevât, Salât no:50, sh:89-96)

________________________________________________________________

Salavatı Fatih, Eski zamanda Kutbül Aktab Ahmed Ticani hazretleri, yakaza halinde bu salavatın faziletini Hazreti Resulüllah’a sorar.

***”Bir kimse salavat-ı fatihi 1 defa okursa zamanın başından salavat getirenin okuduğu zamana kadar ins ü cinin ve meleklerinin getirdiği (bütün zikir,tesbih,dua) ve salavata denk sevap kazanır.

***Günahları da bağışlanır.” buyurmuşlardır.

***Gece yatmadan önce 11 defa okunursa çok güzel rüyalar görür.

***Bu salavatı şerifi 40 gün 40 defa okuyan bağlılıktan kurtulur.

***İşleri açılır.

***Bu salavatı şerifi 1000 kez okuyanın üzerine Allah’ın rahmeti barış ve bereketi iner.

***Küs olduğu kim varsa barışır.

***Günlük ezberden 40 defa okunursa, % 100 başarı ve mutluluk getirir, maksadına kavuşturur. Allah’ın izniyle sorunları çözülür.

***Salavat-ı Fatih Kilitli kapıları açar ve üç derecesi vardır. Dış derecesi, iç derecesi, son derecesi (gizli ışık) Salavatı Fatih Şerife’nin Arapça ve Türkçe anlamını okuyalım.

Hz. Şeyh Yusuf Bin İsmail :

***40 gün 1.000 ( Bin ) KERE ” Ya LATİF ” Esmaül Hüsna Zikredip Ardından 100 Kere Okunduğunda Günahların Afolunacağı Rivayet Olunur.

***120 bin salavat-ı şerife gücünde olduğu mana aleminde Peygamberimiz (S.A.V) tarafından bildirilmiştir.

***Cuma gecesi bin defa okuyan Efendimiz (S.A.V) ile görüşür.
***Bu salavatı şerife aslında Kur’an’ı kerimde bir sır olarak saklanmıştır. Allah’ın en büyük sırrı olduğu söylenir.

***Bu salavatı şerif, harikalar ve mucizelerle doludur.
***Bu salavatı şerif hakkında eksik bilgi verilmiş.İnsanların çoğu bu gerçekten mahrum kalmıştır.Öğrenmesi engellenmiştir.

***400 hac değerindedir.”

sonra şöyle devam etdi kim

***bu salavatı şerifi okuyup dua ederse 1 kez, o şimdiye kadar bütün cinlerin, insanlar ve melekler tarafından okunan bütün zikir, tesbih ve duaları okumuş gibi ecre nail olur.

***600 bin nimet, zamanın başlangıcından itibaren.

***Hz.Seyyid Ahmed Hilam (r.a) ve Gavsa-ı Azam Bağdat Şeyh Abdul Kadir Geylani (r.a) en favori salavatıdır,ve bu salavatı şerfin bir ışık olduğunu söylemiştir.

Hz. Şeyh Yusuf Bin İsmail :

***Merhametli olur.

Hz Ebu Mukarreb inançla günlük 40 kez özellikle erkek toplumun okunması gerektiğini söylemiştir.

Hz.Şeyh Muhammed Bakari günlük inançla ezberde okunması gerektiğini söylemiştir.

***Bu salavatı şerif okuyana, refah ve şans getirir ve tüm karmaşık sorunlarını çözer.

Bu salavat yüce Allah’ın gözünde çok büyük önem taşımaktadır.

***Okuyanın üzerine barış,bereket ve Allah’ın rahmeti ve esenliği onun üzerine olur.

***70.000 Delailül hayrat okumaya denktir.

***yoksulluğu ve açlığı ortadan kalkar.

***sabah-akşam 10 defa okursa Allah’ın yardımını alır.

***Cuma günü ilkindiden sonra 100 defa okursa tüm sıkıntılarından ve dertlerinden kurtlur.Bu salavata ezber gerekir.Çok büyük bir zikirdir.

***Cuma günü okunmasında çok fayda vardır.

***Bütün savaşlara katılmış mücahidlerin faziletini kazanır.

İnnallâhe ve melâiketehu yusallûne alen nebiyyi, yâ eyyuhâllezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ (33/Ahzab 56.ayet)

Muhakkak ki Allah ve melekleri, Nebî’ye (Peygamber’e) salat ederler. Ey âmenû olanlar (ölmeden önce Allah’a ulaşmayı dileyenler), siz (de) O’na salat edin! Ve (O’na) teslim olarak salat edin !

 

alıntı

*****

Bu salavatın fazileti ve hikmetlerinden bazıları;

*İşbu salavatı bir defa okuyanın cümle günahlarına kefaret olup, şu kainat içinde yapılan, ne kadar büyük küçük çekilen tesbihatlar varsa cümlesinin katına muadil olur. (Kitaburramah Sayfa 171)

*Ömür boyu günde bir defa Salavatı Fatihi okuyanlar imanla ölürler. Diğer rivayette de İLLA evliya olmadıkça ölmezler. (Kitaburramah Sayfa 93-176)

*Cuma geceleri Salavatı Fatih yüz adet okuyanın tam dörtyüz yıllık günahları af olunur. (C. Meani Sayfa 177)

*Ehl-i Beytten olan mısırlı Kutup Seyyid Muhammed Bekri r.a. diyor ki: Ömründe bir defa bu salavatı okuyup ölen bir kişiyi eğer cennete koymazlarsa Allah’ın huzurunda gelip benim yakamdan tutsun. davacı olsun. (Efdalüssalavat Sayfa 11)

*Bu Salavatı Fatihin sevabını yazan melekler on adet okunduktan sonra sevabını Allahü Teala’ya bırakırlar. Bundan sonrası sırdır. (Dürretül Hadika Sayfa 25)

*Kırk gün okuyanın tevbesi kabul edilir günahları bağışlanır.

 

 

 

Salavat-ı Fatih (Salat’ül Fatih-Salat’ül Fatih Siğası -Nadiren Fatiha Salavat da denmiş)’ için 7 yanıt

  1. Aziz kardeşim hizmetiniz güzel fakat, reklam kısmında uygunsuz içerikli reklam var bilginiz olsun reklam kısmını kaldırın yada farklı bir mecradan reklam eklentisi ile değiştirin.

   1. Selamün aleyküm
    Biz şahsen reklam asla onaylamıyoruz, almıyoruz. Fakat WordPress kendi koyuyor, iyice arttı bu aralar. Yoksa asla bizim seçimimiz değil. Hayırlı sabahlar

   2. Selamünaleyküm bir uzmana danıştık eğer para ödemezseniz hiçbir şekilde onların reklam koymasına karışamıyor musunuz ve kaldırtamıyor musunuz biz de inşallah sadakamız olsun ücretini ödeyeceğiz ve bu sebeple reklam konmayacak artık çok teşekkürler bu şekilde çözüyoruz Allah razı olsun tekrardan ilgilendiğiniz için zaten biz de çok rahatsızdık elhamdülillah bu şekilde davranacağız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s