Salavat-ı Cevheretül Kemal
Cevheretu’l-Kemâl Sığası-Resulullah(SAV)’in 4 halifeyle gelmesi, onun özel sevgisine mazhar olmak, veliler ordusuna katılmak, Efendimiz (SAV)’in kabrini ziyaret etmiş sevabı kazanmak için salavat-Cevheretil Kemal Salavat-ı-İNSİN CİNNİN TESBİHİNE BEDEl salavatı Cevheretil Kemal

SALAVAT
Bismillahirrahmanirrahiym.

Allâhümme salli ve sellim aaynirrahmetirrabbâniyyeh, vel yâqûtetil mütehaqqıqatil hâitati bi merkezil fuhûmi vel meânî. Ve nûril ekvânil mütekevvinetil âdemî. Sâhibil haqqırrabbânî. El-berqıl estai bi muzûnil erbâhil mâlieti likülli müteârridım-minel buhûri vel evânî. Ve nûrikel lâmiıllezî mele’te bihî kevnekel hâita bi emkinetil mekânî. Allâhümme salli ve sellim aaynil haqqilletî tetecellâ minhâ urûşul haqâiq. Aynil meârifil eqvam, sıratıkettâmmil esqam. Allâhümme salli ve sellim atal’atil haqqi bil haqq, el-kenzil a°zam. ifâdatike minke ileyk, ihâtatinnûril mutalsem. Sallallâhu aleyhi ve alâ âlihi salâten tüarrifünâ bihâ iyyâh.

MANASI

Ey Allah’ım! Nazargahın olan rahmet pınarı,sonsuz kudretinle tahakkuk eden yakut ve inci tanesi, mana ilimlerinin mübarek Zat-ı Ahmediyyesi’nde neşet eden göz kamaştırıcı nur, Yüce Allah’ın ayan beyan apaçık mucizesi,yağmur tanelerini taşıyan rahmet bulutları arasında çakan şimşekler misali, zamanın ve de denizlerin engelleyemediği bütün mekanları kuşatan, kainatı aydınlatan Muhammed Mustafa’ya salat ü selam et,mübarek eyle Allah’ım!
Ey Allahım! Marifetlerin tecelligahı ve kaynağı,hakkın hakikatin görünen gözü, hakiki saltanatın onun marifetiyle ancak tecelli ettiği,edeceği marifetlerin menbaı,Sırat-ı Müstakim’de sebat etme sonucu zirveye taht kuran, o en berrak, pak ve temiz ruh u pak-i Muhammed(s.a.v.)’e salat ü selam olsun.
Ey Allahım! Hak ve hakikatin apaçık yüzü; senin sonsuz kudret ve celalinle en güzel ahlak-ı hamideye sahip olan, tükenmek bilmeyen hazinenin mümessili,gizli aşikar nur timsali Muhammed Mustafa’ya, al ve ashabına salat ü selam eyle ki, bu selam ile o müstesna insanı tanıyabilelim,onun yolunda yaşıyabilelim.Amin…”

 

FAZİLETLERİ

1) Bütün alemde bulunan canlıların yaptığı tesbihlerin 3 katına denk gelecek kadar hasene kazanır.

2) Bu Salavat-ı Şerife bir mecliste 7 defa okunursa o meclise Peygamber Efendimiz (sav)’in dört halifesi, hem bedenleri hem de ruhaniyetleri ile teşrif buyururlar.

3) Bu Salavat-e Şerife ile meşgul olanların gözlerinden perde kaldırılsa, Resulullah Efendimiz (sav)’i ve dört Halifesini, vefat ettikleri son suretleriyle alenen görür.

4) Eğer bu Salavat-ı Şerife, (Abdestli olarak 12 defa), seccade ve oturduğu yer temiz olacak, oturacaksın. İlk 6 defasında normal oturursun ama 7. defadan sonra çok düzgün oturmak lazım çünkü Peygamber Efendimiz (sav) gelir.

5) Bu Salavat-ı Şerife’yi 7 defadan fazla okuyanları, Resulullah Efendimiz (sav) özel bir muhabbetle sever.

6) Bu Salavat-ı Şerife’yi 7 defadan fazla okumaya devam edenler, Allah-u Teala’nın veli kulları olmadan ölmezler.

7) Tam bir taharet (Gusül ve abdesti güzel olmak şartıyla) temiz bir yatak üzerinde uyuyacağı zaman bu Salavat-ı Şerife’yi 7 defa okumaya devam etse, Resulullah Efendimiz (sav)’i sahih bir şekilde rüyasında görür.

8) Her kim bu Salavat-ı Şerife’yi 12 defa okur, sonra kalp huzuruyla mütevazi bir eda ile; ” Ya Resulallah, bu benden San’a hediyedir ” derse, Peygamber Efendimiz (sav)’i kabrinde (Ravza-ı Şerifesi’nde) ziyaret etmiş gibidir. Ve Adem (as)’dan itibaren kendi dönemine kadar yaşamış tüm velileri ve salih kimseleri ziyaret etmiş mertebesi kazanır.
(Bu kişi yemin etse ki Resulallah (sav) ile oturdum diye yemininde sadıktır)
Peygamber Efendimiz (sav) ve 4 Halife son halleriyle gelir ve 7. sinden sonra ne dua etsen amin derler kabul olursun. 7’den sonra devam edersen sen bırakmadıkça onlar da seni bırakmazlar. hatta evliyalullah ömrünün sonuna kadar okusa ömrünün sonuna kadar yanından ayrılmazlar, diyor.

alıntı

——————————————————————————————————————————-

SALAVAT-I CEVHERETÜ’L KEMÂL-Resûlullah(SAV)’in 4 halifeyle gelmesi, onun özel sevgisine mazhar olmak, veliler ordusuna katılmak, Efendimiz (SAV)’in kabrini ziyaret etmiş sevabı kazanmak için salavat-Cevheretil Kemal Salavat-ı-İNSİN CİNNİN TESBİHİNE BEDEl salavatı Cevheretil Kemal’ için 3 yanıt

  1. Ben bu selavata vuruldum nasil guzel aman Yarabbim..su vakitler hurmetine Rabbim sizden razi hosnut olsun hizmetlerinizi kabul etsin mükafatını versin ins sizin vesileniz ile okumak nasib oldu..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s