https://mektebun.com/hirsiz-eskiya-yandesiciden-mali-calinmaktan-korunmak/

https://mektebun.com/2020/08/02/bir-seyi-kaybolan-veya-calinan-kimse-icin-manevi-receteler/

Kayıp duası

KAYIP IÇIN “RAHMAN SURESININ” İLK 4 AYETI OKUNUR.

KAYIP GERİ GELİR
Bir şey kaybeden kimse, aşağıdaki (Ali İmran 173) ayeti 7 kere okuyup;
اَلَّذٖينَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ اِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ اٖيمَانًا وَقَالُوا حَسْبُنَا اللّٰهُ وَنِعْمَ الْوَكٖيلُ۝
Sonra da 450 kere;
حَسْبُنَا اللّٰهُ وَنِعْمَ الْوَكٖيلُ

Zikrini çekerse, biiznillah kayıp şey geri gelir.

Defaatle tecrübe edilmiştir.

—-

KAYBOLAN ŞEYİ BULMAK İÇİN

Bir şeyi kaybolan kimse, kare bir kâğıdın dört köşesine (اَلْحَقُّ) yazıp, kâğıdın ortasına da kaybolan şeyin ismini yazsa, seher vaktinde kalkıp ellerini açıp, yüzünü semaya kaldırıp kaybolan şeyin geri gelmesi için ALLAH’a dua etse, ya o şeyin kendisi bulunur veya haberi gelir. (Hasan Burkay kuddise sirruhu)

Ben, geri gelmez deyip ümit kestiğim bir şeyin, bir hafta sonra geri geldiğini bizzat tecrübe ettim, elhamdu lillah…

—-

KAYBOLAN BİR ŞEY İÇİN OKUNACAK DUA

“Yâ câmiannâsi liyevmin lâ raybe fîhi rudde aleyye dâlletî”

Bir kimse ALLAH rızası için 2 rekât namaz kılar. Her rekatında 1 Fâtiha ile 1 Yâsîn-i Şerîf okur. Namazdan sonra evvelinde ve sonrasında salâvat-ı şerife okur ve:

“Ey gerçekleşmesinde şüphe olmayan, kıyamet gününde insanları toplayan! Yitiğimi bana iade et!”

duasını söyleyip kaybolan şeyi araştırırsa ALLÂH-U TE’ÂLÂ yitiğini ona iade eder.

Ansiklopedik Büyük Dua Kitabı sh:278

M. İsmail Findıklı

https://mektebun.wordpress.com/2020/08/02/bir-seyi-kaybolan-veya-calinan-kimse-icin-manevi-receteler/

KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA
Hz. Ömer (ra)’in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:
“Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”
ANLAMI: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.” (Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)
Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …” duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)
  • Enam Suresi 58.Ayet<-***->Yatmadan 66 kere okunur. (görene kadar tekrar et)

Biiznillah

Kaybolan veya Çalınan Bir Şeyin Bulunması için.. Bir şeyi koybolan veya çalınan kimse, Malın çalındığı veya kaybolduğu yerin kapısında durarak (40 Defa) Târık Suresi’ni okursa Allah’ın izni ile mali en kısa zamanda bulunur veya rüyasında kendisine nerede olduğu gösterilir. Kaynak: Kitâbü’l Fevâid, Sh25

https://www.facebook.com/493460000788307/posts/pfbid02xKNJbR84dDxPN2jk5muuYsa9DAHYDKne4LJhVVT5bMyYGudgHULBKfJmh1jvvb5cl/?mibextid=cr9u03

https://www.facebook.com/493460000788307/posts/pfbid0cRM1y3jjyVwKswdvN9tvmrEwYRBAT1vNzTBEtT4AgdpNRtMjn8Wc2UD6iEkNcdEfl/?mibextid=cr9u03