NAZAR KISMETİNİ ENGELLİYORSA

Bismillahhirrahmanhirrahim ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn. Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn

Bu Ayeti 1 hafta 7 kez oku (Kalem 51.ayet)

Kaynağı bilinmiyor

—-

KISMETİN AÇILMASI İÇİN OKUNACAK DUA

اَفَحَسِبْتُمْ اَنَّمَا خَلَقْنَاكُمْ عَبَثًا وَاَنَّكُمْ اِلَيْنَا لَا تُرْجَعُونَ

Abdullah ibni Mesut (Radiyallahu Anhüma) evlenemeyen bir kimsenin kulağına dua okumuş ve maksat hasil olmuş. Bunu duyan RASÛLÜLLÂH ona ne okuduğunu sorunca, o da Mü’minin süresinin 115. Ayeti olan yukarıdaki kısmı okuduğunu söylemiştir. Bunun üzerine RASÛLÜLLÂH şöyle buyurmuştur: “Eğer bu ayetleri bir dağa okusaydın dağı eritirdin.”

Hâzin Tefsiri, 3/313

—-

*Cuma günü okunacak kısmet açma duası : Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

*Bunun dışında evlenmek isteyenleri kısmetlerinin açılması için her gün şu duayı okumaları öneriliyor : Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru. (Manası : Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.)

*KISMETİ BAĞLI OLANLARIN OKUYACAĞI DUA : Kısmeti bağlı olduğunu düşünen, evlenmek için bir türlü uygun birini bulamayan bir kimse aşagıdaki dua formülünü 21 gün uygulasın. Bir bardak temiz bir suya 101 defa aşağıdaki duayı okuyup her gün içsin. Bu okuma ve içme işlemine 21 gün devam etsin. Duası : “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” Anlamı:“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.”

———-

Hayırlı evlilik ve kısmetin açılması için

Hayırlı evlilik ve kısmetin açılması için “21 gün hergün 3 kere Rahman Suresi”

Hayırlı bir evlilik isteyen,kısmetinin açılmasını isteyen kimseler; “Ya Rabbi! Bana hem dünyam hem ahiretim için, seninde memnun olduğun, senin yolunda olan hayırlı bir eş nasip et” diye dua edilir.

Kişi; Rahman Suresi hürmetine diye niyet eder.

Daha sonra;

11 salavat okur.

3 defa Rahman Suresi okur.

11 salavat okur.

Bu duaya 21 gün devam edilir.

———-

Not; Kendisi okuyamayan aynı niyetle ibaşka birine okutabilir…

———-

https://mektebun.wordpress.com/bekarlarin-evlenmesi-icin/

https://mektebun.wordpress.com/helalinden-hayirli-bir-kismet-icin/ https://

mektebun.wordpress.com/evlenmeye-yanasmayan-gencler-icin/?preview=true

https://mektebun.wordpress.com/bekarlarin-evlenmesi-icin/