HACETLERİNİN HUSÜLÜ (İSTEKLERİN GERÇEKLEŞMESİ) DUANIN KESİN KABUL OLMASI İÇİN KILINACAK ÇOK MÜHİM HACET NAMAZI (12 rekat)

ALEMLERE RAHMET – MUHAMMED RASULULLAH (SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM) HADİSİ’Nİ TECRÜBE EDEN EVLİYAULLAH ‘IN TÜMÜ DENEDİM HAK BULDUM BUYURDUKLARI HACET NAMAZI.

HACETLERİNİN HUSÜLÜ (İSTEKLERİN GERÇEKLEŞMESİ) DUANIN KESİN KABUL OLMASI İÇİN KILINACAK ÇOK MÜHİM HACET NAMAZI

▪Gece veya gündüz (kerahat vakti olmayan herhangi bir vakitte). “Niyet ettim Allah rızası için 12 rekat hacet namaz kılmaya” diyerek. 12 rekât namaz kılar (6 selamla), her 2 rekâta bir selam verilir . Her rekatta 1 Fatiha’dan sonra istediği süreyi okur. (ÖNEMLİ NOT: SIRALAMAYA DİKKAT EDİN)

▪1⃣ Ancak son 2 rekat namazın sonunda (6 ci selamı vermeden önce) oturduğun zaman: Allahu Azze ve Celle’ye senada bulun, sonra Nebi, (Sallallâhü Aleyhi Ve Sellem)’e salat et (Tahiyyat, Salli Barik ve Rabbena dualarını ) okuduktan sonra selam vermeden, secdeye var.

▪2⃣ Sonra (selam vermeden önce) secdeye var ve secdedeyken (başlarında besmele çekerek 7 kere Fatiha ), (başlarında besmele çekerek 7 kerede Ayetel Kürsi ), 10 defa (“Lâ ilâhe ilallâhü vahdehû lâ şerîkeleh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey in kadîr.”) oku.

▪3⃣ Okuduktan sonra: secdede kalmaya devam ederek: (kalbindeki muradını niyet ederek) bu dua’yı oku: (NOT: ź= peltek yani dili hafifçe ısırarak okunur)

اَللَّهُمَّ اِنّي اَسْأَلُكَ بِمَعَاقِدِ الْعِزِّ مِنْ عَرْشِكَ وَ مُنْتَهَى الرَّحْمَةِ مِنْ كِتابِكَ،

وَ اسْمِكَ الْاَعْظَمِ وَ جَدٌِكَ الْاَعْلَى وَ كَلِمَاتِكَ التَّامَّاةِ (أَنْ تُصَلّيَ عَلَى سَيِّدِي مُحَمَّدٍ وَأَنْ تَقْضِيَ حَاجَتِي هَذِهِ

Allâhümme innî es elüke bimeâgıdil ızzi min arşike ve münteher rahmeti min kitâbike vesmikel e’zami ve ceddikel e’lâ ve kelimâtiket tâmmeti en tüsalliye alâ seyyidî Muhammedin ve en tagdıye hâcetî hâźihî.

▪4⃣ Secdede okumaların bittikten sonra,( DİKKAT OKUMALARI 6 Cİ SELAMI VERMEDEN SECDEDE YAPIYORUZ) hacetini Allah celle celâlühü’den iste. Sonra başını secdeden kaldır, sağa ve sola selam ver. 6 ci selamını vererek, 12 rekatlık hacet namazı tamamla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s