Herşey Karma-karışık…!

Herşey Karma-karışık…!

Meşru Hiyerarşi,
şarttır ve lâzımdır.
Varlık Hiyerarşisini bozduğumuz gibi,
meslek ve değer hiyerarşisini de bozduk !

Evde masa silmek kötü, hosteslik iyi ! Kendi çocuğuna bakmak kötü, çocuk gelişimi okuyup para kazanmak için çocuk bakmak iyi ! Kendi çocuğunu yetiştirmek kötü, dışarıda erkek işleri yapıp para kazanmak iyi ! Ev hanımı olmak kötü, işyerinde herkesin talimat verdiği bir çalışan olmak iyi ! …. İşte böyle…
Herşey, tersyüz olmuş !

Kızımızın kendisi okumayıp, okulu bırakanlar hariç, kızını erkek gibi yetiştirmeyen, Müslüman aile kaldı mı ?
Kızım oku, Fakülte bitir, Mesleğin olsun, ayakta dur, kimseye (özellikle de kocana) aslâ muhtaç olma…. demeyen âile kaldı mı ? İyi istisnâlar, alınmasınlar lütfen.

İyi bir fakülte mezunu, meslek sâhibi, çalışan, geliri iyi olan bir kızımızın -eğer evlenirde çocukları olursa- çocuklarına bakacak bir hanım lâzım.
Yâni, artık hanımlara da
iyi bir hanım lâzım !

Kızlarımızı erkek gibi yetiştirince, gençler de evlenecek kız bulamıyorlar. Oysa, erkekler de iyi yetiştirilmeli ve evine, eşine, âilesine sâhip çıkabilecek güçte ve donanımla olmalılar.

Erkekler aile geçindirmekten tırsıyorlar, Kızlar da tek başına ayakta durmaya çalışıyorlar. Zayıf erkek, güçlü kadın anlayışı baskın oldu.

Bunu ancak, toplumumuzda anneliğin ve ev hanımlığının itibârını iâde ederek çözebiliriz.
Başka yolu yoktur !

Ev hanımı, en çok işi yaptığı halde işssiz sayılırsa, anne en önemli olduğu halde önemsiz sayılırsa, biz bu işleri aslâ çözemeyiz.

Ancak çözülüyoruz….!

Vesselâm.

Kadir EROL…Kocaeli

  1. 2023

Herşey Karma-karışık…!’ için 2 yanıt

  1. Korkunç derecede önemli bir konu ele alınmış ve yine korkunç haklı yorum getirilmiş. Tebrik ediyorum.
    Çözümü cidden zor bir sorun. Hatta öyle ki sorunu insanların bir sorun olarak kabullenmesi bir yana, görmesini ummak bile en basitiyle hayal kurmaktan farksız bir zamana girmiş bulunuyor dünya. Dünya dedim çünki bu konu hemen tüm dünyada her kıtada ve ülkede yaşanmakta olan insanlığı ve insan olarak kalmayı tehdit eden ciddi bir sorunun ana kaynağı, ANNE-BABA-EVLAT yani A i L E olgusunun hızla kaybolmakta olduğu gerçeği.
    Ne eğitim, ne anneye ev hanına maaş bağlamak gibi yöntemler bu sorunu hafifletmeye yetmez. Karşımızda dünya nüfusunu düşürmeyi kafaya koymuş ve ne yazık ki hayatımızı yöneten asrımızın firavunlarına dur diyecek yapıda güçte ve inançta olanların sayısı ise çok az.
    Allah (cc) sonumuzu hayır etsin inşallah.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s