‼️UNUTMAYIN!…‼️RECEB-i ŞERİF’İN 30 REKÂTLIK NAMAZI

‼️UNUTMAYIN!…‼️
RECEB-i ŞERİF’İN 30 REKÂTLIK NAMAZIAY BAŞINDA (İLK ON GÜN İÇİNDE) 10 REKÅT AY ORTASINDA(2. ON GÜN İÇİNDE)10REKÂT AY SONUNDA (SON 10 İÇİNDE) 10 REKÅT

2023/(İLK ON GÜN İÇİNDE) 10 REKÅTI;
1 Şubat Çarşamba günü akşam ezanına kadar.

(İKİNCİ ON GÜN İÇİNDE) 10 REKÂT;
1 Şubat Çarşamba günü akşam ezanından 11 Şubat Cumartesi günü akşam ezanına kadar.

(SON 10 İÇİNDE) 10 REKÅT;
11 Şubat Cumartesi günü akşam ezanından
20 Şubat Pazartesi günü akşam ezanına kadar.
—-

Recebi şerif Ayı Namazının tarifi:

Receb’in; 1’i ile 10’u arasında, 11’i ile 20’si arasında ve 21’i ile 30’u arasında olmak üzere sadece birer defa kılınacak 10’ar rek’at Hâcet namazı vardır. Bunların her üçünün de kılınış şekli aynıdır. Yalnızca namazların sonlarında okunacak duâlarda fark vardır. Bu namazlar, akşamdan sonra da, yatsıdan sonra da kılınabilir. Fakat cuma ve pazartesi gecelerinde ve bilhassa teheccüd vaktinde kılınması efdaldir.

Bu namaz, mü’min ile münâfığı ayırır. Bu 30 rek’at namazı kılanlar, hidâyete ererler. Münâfıklar bu namazı kılamazlar. Bu namazı kılanın kalbi ölmez. Bu 30 rek’at namaz Rasûlullah Efendimiz’in (s.a.v.) berberi, Selmân-ı Pâk (r.a.) Hazretleri tarafından rivâyet edilmiştir.

Kılınış şekli: Hâcet namazına şu niyetle başlanır: “Yâ Rabbî, beni, teşrifleriyle dünyâyı nûra gark ettiğin Efendimiz hürmetine, sevgili ayın Recebi şerîf hürmetine, feyz-i ilâhine, afv-ı ilâhine, rızâ-i ilâhine nâil eyle. Âbid, zâhid kulların arasına kaydeyle. Dünya ve âhiret sıkıntılarından halâs eyle. Rızâ-i şerîfin için, Allâhü Ekber.”

Her rek’atte 1 Fâtiha, 3 Kul yâ eyyühe’l-kâfirûn, 3 İhlâs-ı şerif okuyup, 2 rek’atte bir selâm verilir. Böylece 10 rek’at tamamlanır.

İlk on gün içinde kılınan namazdan sonra, 11 defa “Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh. Lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü yuhyî ve yümît. Ve hüve hayyün lâ yemûtü biyedihi’l-hayr. Ve hüve alâ külli şey’in kadîr” okunup duâ edilir
⁉️⁉️⁉️ÖNEMLİ NOKTA; önce ihlas sonra kafirun okumak daha iyisi hadiste öyle geçtiği için. Ama diğeri de olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s