2023 yılı için; 22 ocak pazar gününü 23 ocak pazartesi gününe bağlayan gece haram aylar (receb ayı) başlıyor. Receb ayı, hem üç aylardan, hem de haram aylardandır. Rabbim kıymetini bilenlerden eylesin

2023/(Sırlı Haram aylar ilk 10. Gece-günBu sene)/1 Şubat Çarşamba Gününün Taşıdığı Sırlar Nelerdir ve Hangi Saatinde Duâlar Kabul Edilir? (Sırlı Haram aylar ilk 10. Gece-gün)
https://youtu.be/ScNL5RmkBxo

https://mektebun.wordpress.com/recep/?preview=true

ÜÇ AYLAR VE HARAM AYLAR…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Haram aylar dört ay(dır. Receb, Zü’l-ka’de, Zü’l-hicce, Muharrem.) Bu aylarda az ibadet çok ibadet (yapmış gibi), az sadaka, çok sadaka (vermiş gibi sevap kazandırır).

Ama bunun tersi de böyle. Ufak günahlarda büyük günah gibi (yazılır). Rabbim bizi ufağından büyüğünden bu güzel aylarımızın yüzü suyu hürmetine temizlesin. Hiçbirini koymasın, bizi oklava gibi dosdoğru yapsın, istikamet üzere bulundursun, alnımız ak yüzümüz pak gezdirsin, başı eğik bulundurmasın. (Hasan Burkay kuddise sirruhu)

Receb ayı, hem üç aylardan, hem de haram aylardandır. Rabbim kıymetini bilenlerden eylesin…

ÜÇ AYLARIMIZ MÜBAREK OLSUN

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bir kul için üç ayların geldiğini bilmesi bile o kula yeterli. İnşâallah bilen insan bu kutlu aylarda neler yapılır onları da öğrenecek, kıyısından, köşesinden, az-çok bu aylarda yapılan şeyleri yapmaya gayret edecek. (Hasan Burkay kuddise sirruhu)

1 Şubat Salı gününü 2 Şubat Çarşamba gününe bağlayan gece akşam ezanıyla 3 aylar başlıyor. Rabbim, en güzel şekilde istifade etmeyi nasip etsin.

Hasan Burkay kuddise sirruhu, Recep ayında; istiğfarı, şaban ayında; salavat-ı şerifeyi, ramazan ayında da; Kur’ân-ı Kerim okumayı arttırmalıyız, derdi.

ÜÇ AYLARDA NE YAPMALI?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

▪️Receb-i Şerifte çok istiğfarda bulunulmalı!

▪️Hazret-i Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin Şaban-ı Şerif ayında çok salavât-ı şerife getirmeli!

▪️Ramazan-ı Şerifte daha çok Kur’ân-ı Kerim tilâveti yapılmalı! (Hasan Burkay kuddise sirruhu)

Hasan Burkay kuddise sirruhu; “3 aylar kaplıcaları” derdi. Yani bu ayda yapılacak amellerle kişi içini-dışını, maddi-manevi kirlerden temizler. ALLAH teala gafillerden olmaktan muhafaza evlesin…

https://mektebun.wordpress.com/recep/

https://mektebun.wordpress.com/recep/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s