PEYGAMBER EFENDİMİZİ VEYA VEFAT ETMİŞ BİR KİMSEYİ RÜYADA GÖRMEK

PEYGAMBER EFENDİMİZİ VEYA VEFAT ETMİŞ BİR KİMSEYİ RÜYADA GÖRMEK

İmâm-ı Cafer Sâdık Hazretleri Havvâssu’l-Kur’ân isimli kitabında buyurdu: “Bir kimse yatsı namazından sonra hiç yüzünü kıbleden çevirmeden kalkıp iki rekat hacet namazı kılıp namazdan sonra yine yüzünü hiç kıbleden çevirmeden 1000 defa Efendimiz Hazretlerine salevat-ı şerife okuyup ardından 1000 defa Kevser sure-i celilesini okuyup Cenab-ı Hakka iltica etse elbette, hiç şüphesiz rüyasında Efendimiz ﷺ’i veya dilediği kimseyi görür ve halinden haber alır. Bu amel tecrübe olundu.

Yine Câfer-i Sâdık Hazretleri buyurdu: “Bir kimse güneş batarken 100 defa Kadr sure-i celilesini okusa, akşam namazını kılıp sonra 100 defa daha bu sure-i celileyi okusa o gece rüyasında Efendimiz ﷺ’i görmek nasib olur.

Bir kimse her hangi bir arabi ayın ilk Cuma gecesi gusül edip, 12 rekat hacet namazı kılsa, her rekatta Fâtiha-i şeriften sonra 1 defa Müzemmil sure-i celilesini okusa, selam verdikten sonra Efendimiz ﷺ’e 1000 defa salevat-ı şerife okusa, sonra yatıp uyusa elbette ve elbette rüyasında Peygamber efendimizle müşerref olur, her türlü haceti reva olunur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s