Zilhicce ayında okunacak çok faziletli zikirler

1. Zikir: LAİLAHE İLLALLAHÜ VEHDEHÜ LAŞERİKE LEH LEHÜLMÜLKÜ VELEHÜLHAMDÜ YUHYİ VE YÜMİT BİYEDİHİL HAYRU VEHÜVE ALA KÜLLİ ŞEYİN KADİR (100 kere)

Peygamber sav buyuruyor ki günde 100 kere bu zikiri okuyan kimsenin ameli gibi bir amel o gün yer halkından kimsenin defterine yazılmaz. Kıyamete çıktığı zaman o gün itibarı ile dünyada en çok amel kimin olarak sorulduğunda bu zikri yapan kişidir. Ancak bu zikri o kişiden fazla yapan müstesna

2. Zikir:EŞHEDÜ ENLAİLAHE İLLALLAHÜ VEHDEHÜ LAŞERİKE LEH İLAHEN VAHIDEN SAMEDEN LEM YETTEHIZ SAHIBETEN VELA VE…LEDA (100 kere)

Bu zikiri sabah namazından sonra 1 kere okuyan kişiye 1 milyon hasene vardır.

Ayrıca zilhicce ayında bu zikir 100 kere okulduğunda

ALLAH cc o kişiye 1 milyon sevap yazar
1 milyon günahını siler
cennette 10 bin derece yükseltir.

3. Zikir:EŞHEDÜ ENLA İLAHE İLLALLAHÜ VEHDEHÜ LAŞERİKE LEH LEHÜL MÜLKÜ VELEHÜLHAMDÜ YUHYİ VE YÜMİTÜ VE HÜVE HAYYÜLLA YEMÜTÜ BİYEDİHİL HAYRUVE HÜVE ALA KÜLLİ ŞEYİN KADİR (100 kere)

Bu zikiri 100 kere okuyan kişi için gökten 70 bin melek iner, yarabbi bu kuluna mağfiret et, günahlarını bağışla diye dua ederler.

4. Zikir:HASBİYALLAHÜ VE KEFA SEMİ ALLAHÜ LİMEN DEA LEYSE VERAALLAHİ MÜNTEHA (100 kere)

Bu zikiri 100 kere okuyan kişi, zikiri okuduğunda ağzından bittiği anda melekler alır ve ALLAH cc huzuruna koyar, ALLAH cc o anda o zikri bitirir bitirmez rahmeti ile o kuluna bir kere bakar.

5. Zikir:ALLAHÜMME LEKEL HAMDÜ KEMA TEGUN VE HAYRAM MİMMA NEGUL ALLAHÜMME LEKE SALATİ VE NÜSÜKİ VE MEHYAYE VE MEMATİ VELEKE RABBİ TÜRAFİ ALLAHÜMME İNNİ EUZÜ BİKE MİN AZABİL GABRİ VEMİN ŞETEATİL EMRİ ALLAHÜMME YESELÜKE BİHAYRİ MA TECİU BİHİRRİHU (100 kere)

İsa a.s bana ait bir zikir demiştir ve sevabı açıklanmamıştır.
alıntı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s